Forum Hacker Tibia Strona Główna
  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Galerie   Rejestracja   Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj 

Phishing - czyli ukrawanie adresu strony

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Hacker Tibia Strona Główna -> Co to jest?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
HackMan
AdministratorDołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/7
Skąd: Warszawa / Piaseczno

PostWysłany: Pią 12:01, 08 Wrz 2006 Temat postu: Phishing - czyli ukrawanie adresu strony

UWAGA !!! Strona ta jest tłumaczeniem wersji angielskiej znajdującej się pod adresem [link widoczny dla zalogowanych] Zachowałem oryginalne adresy w odsyłaczach, więc będą one prowadziły właśnie do oryginału.

INTRO

URL'em (Universal Resource Locator) strony, z oryginalnym tekstem jest: [link widoczny dla zalogowanych]

Jest nim również: [link widoczny dla zalogowanych] Jeśli klikniesz na te odsyłacze, to zabiorą cię dokładnie w to samo miejsce.

Ten dziwnie wyglądający adres wykorzystuje kilka trików, których istnienia większość użytkowników internetu nie jast świadoma.

Adresowanie, to bardziej złożony temat niż się na pierwszy rzut oka wydaje; są konwencje, które pozwalają na interesujące wariacje w prezencji naszego URL.

Triki te są znane spamerom i e-mailowym dowcipnisiom. Możesz je także zobaczyć na stronach związanych z reklamami i takich, których autor z jakiegoś powodu chciał uniknąć rozpoznania swojego URL. Teraz, dzięki temu tekstowi, i Ty będziesz je znał !!! Czytaj dalej, a już niedługo trudno Cię bedzie oszukać.

(Uwaga : W zależności od rodzaju i wersji przeglądarki internetowej, niektóre z tych dziwolągów mogą nie działać poprawnie. To samo, jeśli używasz LAN i proxy [brama] do sieci. Nie obawiaj się również: ta strona nie wykorzystuje błędu "Bezkropkowego adresu IP" niektórych wersji IE)

JAK TO DZIAŁA

Spójrz jeszcze raz: [link widoczny dla zalogowanych]

Po pierwsze, zauważ obecność znaku @, który pojawia się pomiędzy innymi symbolami. W rzeczywistości wszystko co pojawi się pomiędzy znakami "http:// " i "@" jest zupełnie nieważne. Możesz tam wstawić cokolwiek, i nie wpłynie to na efekt końcowy. Popatrz na te przykłady:

[link widoczny dla zalogowanych]'tmatter@www.nwi.net/~pchelp/obscure.htm ("doesn't matter" znaczy - nie liczy się)

[link widoczny dla zalogowanych]!$^&*()_+`-={}|[]:;@www.nwi.net/~pchelp/obscure.htm

Możesz sprawdzić czy to rzeczywiście to samo...

Ta funkcja jest używana do autoryzacji dostępu. Jeśli do wejścia na stronę WWW potrzebny jest login i/lub hasło, może być zamieszczony tutaj. Wtedy zalogowanie będzie automatyczne.

Na przykład: [link widoczny dla zalogowanych]żytkownik:hasło@www.jakiś-tam.com/sekret.htm

Jednak jeśli strona WWW nie wymaga autoryzacji, to zapis ten zostanie zignorowany przez stronę i przez serwer. Daje to ciekawe możliwości oszukiwania nic nie podejrzewających internautów. Jak Ci się podoba taki adres:

[link widoczny dla zalogowanych]

Ludzie nieświadomi sztuczki gotowi są uwierzyć, że to strona z playboy.com.

Oprócz tego, symbol @ może być zastąpiony przez swój odpowiednik hexadecymalny %40, co jeszcze bardziej "zaciemni" adres. Działa to w IE, ale nie w Netscape. (Podziękowania dla webskulker.com za to).

Teraz, co powiesz na jakiś długi numer po znaku " @ " ? W jaki sposób 3484559912 zabierze Cię do [link widoczny dla zalogowanych] ? Po prostu te dwa zapisy są swoimi zamiennikami. Pozwól, że to wytłumaczę: Podstawową sprawą, którą użytkownik internetu musi znać, jest nazwa tłumaczona później na numer zwany adresem IP. Zwykle adres IP widzimy jako liczby dziesiętne z kropkami. Na przykład [link widoczny dla zalogowanych] tłumaczone jest na 207.178.42.40 Numeryczne adresy IP są praktycznie nierozpoznawalne dla zwykłych ludzi. (dlatego używa się nazw słownych).

Są też inne sposoby na zapisanie takiego adresu. Alternatywnym formatem może być:

"DWORD" - co znaczy "double word" (podwójne słowo) - składa się z dwóch słów binarnych po 16 bitów; ale wyrażane jest dziesiętnie (baza 10)

"OCTAL" - wyrażane jest przez system z bazą 8

"HEXADECIMAL" - hexa=6 + decimal=10 → baza 16

Ekwiwalent DWORD dla 206.159.40.2 to 3466536962

(Po co to wszystko? Najczęściej dlatego, że w praktyce każdy może uzyskać dostęp do zapisu rejetracyjnego i posiadacze domen mogą być zidentyfikowani. Nawet jeśli bezpośrednio nie uda się wyśledzić właściciela domeny, to można odnaleźć providera. Chyba ostatnią rzeczą, której pragnie "sieciowy szkodnik", jest odnalezienie go przez ofiary, albo zablokowanie konta przez dostawcę usług internetowych)

O.k., a co z resztą URL?

Spójrzmy raz jeszcze na przykład z poczatku tekstu: [link widoczny dla zalogowanych]

Zaczyna wyglądać sensownie? Tak, ale co to za bełkot z prawej strony? Oto wyjaśnienie:

Pojedyncze znaki ścieżki dostępu i nazwy pliku mogą być reprezentowane przez ich szesnastkowe odpowiedniki. Każdy hex-numer jest poprzedzony przez znak "%". (stawiany aby zidentyfikować następujące po nim cyfry / litery jako liczby szesnastkowe) Praktyczne tego zastosowanie, to umożliwienie użycia spacji i znaków nietypowych w adresie URL. Może to przekształcić zwykły, czytelny tekst w odstraszający bałagan.

Przykład: podmienione litery w adresie "/~pchelp/obscure.htm":

%7e p %63 h %65 l %70 / o %62 s %63 ur %65 %2e %68 t %6D ~ p c h e l p / o b s c ur e . h t m


Litery w hex-numerach mogą być duże lub małe.

"Slash" w adresie nie może być przedstawiony w formie "hex".

Numer IP nie może być przekształcony w ten sposób.

ALE WSZYSTKO INNE MOŻE !

SZESNASTKOWE KODOWANIE ZNAKÓW

Szesnastkowe kodowanie znaków, to po prostu przypisanie hex-numerów dla zbioru znaków ASCII.

By znaleźć więcej znaków ASCII możesz odwiedzić: [link widoczny dla zalogowanych] - zestawienie ASCII ←→ HEX ourworld.compuserve.com/homepages/r_harvey - ASCIIcat.hlp

ADRESY IP

Adresy IP najczęściej zapisywane są jako numery dziesiętne. Numer taki składa się z czterech segmentów przedzielonych kropkami. Każdy numer w segmencie musi mieścić się w zakresie 0 - 255. Tłumaczenie nazw stron WWW na numery IP odbywa się w tle, niezauważalnie dla użytkownika. Gdy wpisujesz nazwę, wyszukiwarka łączy się z "serwerem nazw" i dopiero uzyskawszy numer IP, zwraca się do właściwej maszyny w sieci.

Dostępnych jest wiele narzędzi umożliwiających użytkownikowi bezpośrednie sprawdzanie adresów. Jedno z nich, uruchamiane z linii poleceń, możesz ściągnąć ode mnie, jeśli masz ochotę. Jest to Network Tracer - mojego autorstwa. Umieść ten program w folderze Windows, a będziesz mógł wpisywać żądania. Np.:


nslookup [nazwa lub IP] [nazwa servera]

Jest to przydatne narzędzie, które znajduje adresy dla nazw, nazwy dla adresów i wiele innych danych związanych z URL. Dla technicznie uzdolnionych jest podręcznik - by mogli poeksperymentować z tym programem.

Możesz również sprawdzać adresy z poziomu przeglądarki. Jednym z miejsc, które Ci to umożliwią jest: [link widoczny dla zalogowanych]

WIĘCEJ O DZIESIĘTNYCH ADRESACH IP

Tutaj masz kolejną wersję odsyłacza do tej strony (str. z oryginalnym txt. - przyp.jazzychris): [link widoczny dla zalogowanych] Jeśli używasz IE, to ten link powinien działać. Nie jestem pewien NN, bo w wersji 3.x nie działał.

Standardowo, cztery numery w adresie IP muszą się zawierać między 0 a 255. Spowodowane to jest koniecznością zmieszczenia numeru w ośmio bitowym słowie, które może przybrać maksymalną wartość 255.

Jednak sposób, w jaki niektóre programy wykorzystują tą liczbę, umożliwia na zapisanie więcej niż 255. Program użyje wtedy pierwsze osiem cyfr z prawej strony, a resztę odrzuci.

To oznacza, że możesz dodawać wielokrotność 256 do każdego z czterech segmentów IP i przeważnie nadal będzie on poprawnie działać. W moich testach, segment był ograniczona do trzech cyfr. (wartości ponad 999 - nie działają).

ZAMIANA IP NA FORMAT "DWORD"

Dla przykładu zamienimy IP nr 206.159.40.2

Wpisz numer z pierwszego segmentu od lewej strony (jako dziesiętny!). → 206

Odczytaj jego wartość szesnastkową (hex). → CE

Zrób to samo z pozostałymi segmentami → 159=9F, 40=28, 2=02 (zawsze wpisuj zero jeśli liczba składa się z jednej cyfry)

Teraz złóż je wszystkie razem → CE9F2802

Wpisz uzyskany numer jako szesnastkowy → CE9F2802

Zamień go na dziesiętny → 3466536962 ... i już go masz.

Ten sam numer, którego użyłem w swoim "zamaskowanym" URL (Wykonując powyższe czynności w odwrotnej kolejności, dojdziesz do tradycyjnego IP).

Znalazłem też inny sposób, do którego wystarczy kartka i ołówek. Wystarczy wykonać mnożenie:
Teraz kolej na kolejny krok, który jeszcze bardziej skomplikuje nasz adres. Możesz dodać do tego numeru DWORD wielokrotność liczby 4294967296 (2564) - i adres nadal będzie działać. Dzieje się tak, bo kiedy suma jest zamieniana na swoją prostą cyfrową formę, osiem ostatnich szesnastkowych cyfr pozostaje takie same. Wszystko na lewo od tej ósemki zostaje zignorowane przez software.

Więc następujące adresy też będą działać:

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

Na stronie Matthiasa Fichtnera znajduje się skrypt, który zamienia IP na jego odpowiednik Dword i vice-versa.

ZAMIANA IP NA SYSTEM ÓSEMKOWY

Jakby tego wszystkiego nie było dość, można zamienić IP na system oparty na 8.

I znów, adres do naszej strony będzie wyglądał tak:

[link widoczny dla zalogowanych]

Zauważ obecność zer na początku każdego segmentu. Zera są konieczne, aby powiedzieć Twojej przeglądarce, że ma do czynienia z systemem ósemkowym. Możesz dodać dowolną ilość zer przed numerem:

[link widoczny dla zalogowanych]

Oczywiście "fałszywą autoryzację" również:

[link widoczny dla zalogowanych]

ZAMIANA IP NA SYSTEM SZESNASTKOWY

Jest jeszcze inny sposób na zatarcie Twojego URL. Pamiętasz ten numer szesnastkowy, który liczyliśmy wcześniej? → CE9F2802 ? Można go użyć w ten sposób : 0xCE.0x9F.0x28.0x02. (0x - zapowiada numer "hex"). Zera i kropki można ominąć: 0xCE9F2802, a całość poprzedzić z lewej strony zbędnymi cyframi: 0x9A3F0800CE9F2802

Niektóre przeglądarki nie poradzą sobie z takim adresem (np.: Netscape 3.x and 4.x), ale dla użytkowników IE adres może wyglądać tak:

[link widoczny dla zalogowanych]

lub tak:

[link widoczny dla zalogowanych]

czy też tak :

[link widoczny dla zalogowanych]

ZABAWA DOPIERO SIĘ ZACZYNA!!!

Czas na MIX.

Tak ! Wierz w to lub nie, ale ten URL złożony z wszystkich powyższych kombinacji systemów liczbowych... działa !!!

[link widoczny dla zalogowanych]

Plus "fałszywa autoryzacja":

[link widoczny dla zalogowanych]

Dla użytkowników NN trzeba zrezygnować z systemu HEX, ale reszta może zostać :

[link widoczny dla zalogowanych]

PODSUMOWANIE

URL mogą być "oszpecone" w następujący sposób:

Dowolny, najbardziej bezsensowny tekst można umieścić pomiędzy "http://" i "@".

Domenę można zastąpić numerem IP w postaci, dziesiętnej z kropkami, dword, ósemkowej i szesnastkowej, a wszystkie one mają swoje warianty.

Znaki po IP, także można zastąpić wartościami HEX

Dotychczasowe doświadczenia i napływające komentarze wykazują, że :

PING (Win.Dos) - odczytuje prawdziwy IP niezależnie od zastosowanej metody.

Wartości HEX i decymalne ponad 255 nie dziłają z Netscape.

IP zakodowane w DWORD nie działają z niektórymi wersjami IE. Może to być spowodowane przez patch, który Microsoft wypuścił w reakcji na "dziurę-dotless IP".

Niektóre wersje IE nie odczytują IP zakodowanego jako HEX, jeśli nie rozdzieli się go kropkami.

W miejscu "fałszywej autoryzacji" IE nie akceptuje znaków /\# i ma problemy z %'"<>

NN nie akceptuje znaków /? w miejscu "fałszywej autoryzacji".

MS-Proxy odrzuca prawie wszystko co nie jest standardowym IP.tłumaczenie: jazzychris (jazzychris@go2.pl)

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ewelina
Gość


PostWysłany: Pią 14:53, 08 Wrz 2006 Temat postu:

Fajne ale dlugie jak chu....
Powrót do góry
Walsie
Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/7

PostWysłany: Czw 22:40, 20 Gru 2007 Temat postu:

Coraz bardziej mam ochotę przestać spamować i zniszczyć wam tą pojebaną stronę

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Hacker Tibia Strona Główna -> Co to jest? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001, 2005 phpBB Group
Theme bLock created by JR9 for stylerbb.net
Regulamin